
ФОТО: Генштаб ЗСУ, Facebook|
Палає уражений російський танк
Театр воєнних дій демонструє потужну динаміку протистояння з дуже високими ставками, де західні танки, високоточна артилерія та передові українські безпілотники протистоять російським боєприпасам, радіоелектронній боротьбі та застарілій бронетехніці.
В ексклюзивному аналізі бельгійського спеціалізованого ресурсу Army Recognition експерти дають оцінку обом сторонам, в яких найдосконаліші системи озброєння залежать від людського фактора та винахідливості військових.
Читайте також Abrams чи Leopard: який танк краще
З українського боку основні бойові танки Leopard 2A6 німецького виробництва широко використовувалися для прориву російських оборонних рубежів. Одним із вражаючих прикладів є кадри, підтверджені розвідувальними каналами, на яких показано Leopard 2A6, виведений з ладу під час удару міни та згодом уражений безпілотним літальним апаратом.
Кадри цього інциденту підкреслюють вразливість танка у замінованій місцевості. Відео з YouTube, на якому показано, як загони Leopard пересуваються територіями конфлікту в Запоріжжі, також стали вірусними, забезпечуючи рідкісне зображення великим планом сучасної бронетехніки в дії.
Читайте також "Танкова коаліція" знову відправляє панцерники Leopard в Україну
Українські сили також взяли на озброєння бойову машину піхоти Bradley M2A2 ODS, зокрема для підтримки піхоти та медичної евакуації під вогнем. Кілька відео показують, як Bradley поглинає удари РПГ і продовжує рухатися, часто відтягуючи поранених членів екіпажу в безпечне місце. Ці моменти підкреслили живучість машини, особливо у порівнянні із застарілими варіантами БМП.
Інфографіка під назвою "Західні танки на озброєнні України – живучість і бойове використання у 2024 році" включає такі платформи, як німецький танк Leopard 2A6, британський Challenger 2, американська БМП Bradley M2A2 і французька 155-мм самохідна гаубиця CAESAR.
Порівняльні показники бронетехніки із Заходу під час контрнаступу України в 2024 році, підкреслюючи живучість і бойову ефективність на основі перевірених даних з поля бою. Інфографіка: Army Recognition Group
З російського боку Т-90М "Прорив" залишається найбоєздатнішим танком. На відео показано, що він добре працює в статичних оборонних ролях і в міських боях. На останніх кадрах видно, як кілька Т-90М стають жертвами західних ПТУР з верхньої атаки, таких як Javelin і NLAW.
Теплові камери операторів українських безпілотників зафіксували ці моменти з приголомшливою чіткістю, часто показуючи, що вразливий дах башти зникає за секунди.
Читайте також Новий російський танк Т-90С в повному спорядженні затрофеїли українські військові
Т-80Б ВМ, завдяки його високій мобільності, віддають перевагу в суворих зимових умовах, але його живучість під ударом безпілотників так само скомпрометована.
Особливо агресивно Росія використовує боєприпаси, що перебувають у режимі польоту, зокрема, безпілотник “Ланцет”. На десятках відео зафіксовано занурення “Ланцетів” у гаубиці, системи протиповітряної оборони та нерухому бронетехніку. Ці ролики, широко розповсюджені на Telegram і YouTube, ілюструють повітряний простір з найбільш смертоносним шаром уражень.
Читайте також Як ЗСУ використовують британські танки Challenger 2 проти рашистів
Поряд із цими системами Росія розгортає величезну кількість недорогих безпілотних літальних апаратів FPV, оснащених саморобними боєголовками, які дозволяють завдавати точні удари по вразливих тилових позиціях і транспортних засобах, що рухаються.
Україна відповіла інтеграцією власної тактики безпілотників FPV, які зараз є в кожному механізованому та піхотному батальйоні. Також зростає роль комерційних безпілотників, перепрофільованих для бойових дій. На відео показують, як українські FPV переслідують російські транспортні засоби або скидають гранати на бункери.
Читайте також Американські "Абрамси", "Бредлі" та "Страйкери" підсилять ЗСУ
Експертна оцінка векторів вбивств на полі бою показує, що безпілотні літальні апарати зараз спричиняють 34% втрат техніки, за ними йдуть ПТУРи – 26%, міни та саморобні вибухові пристрої – 20% і традиційна артилерія – 12%.
Відтак дрон FPV вартістю 500 доларів США може знищити танк вартістю 5 мільйонів доларів, якщо він не підтримується піхотою, РЕБ та ешелонованою обороною.
Війна показує, що з обох сторін лінії фронту жодна система, якою б сучасною вона не була, не захищена від цієї нової ери високоточної війни.