ФОТО: Держспецтрансслужба|
Польові навчання українських саперів у Хорватії
Кваліфікаційне навчання для воїнів 194-ї понтонно-мостової бригади Державної спеціальної служби транспорту проводилися на базі навчального центру заводу-виробника машин розмінування DOK-ING. Наші курсанти вчилися не тільки керувати цими машини, але й обслуговувати їх.
До програми навчання входив повний теоретичний курс з будови машини розмінування, її сервісного обслуговування та ремонту. Окремий розділ навчального процесу відводився польовим заняттям: наші воїни в реальних умовах полігону з піротехнічною імітацією мінних закладок вчилися як керувати комплексом, так і усувати неполадки машини в польових умовах.
Читайте також Ще дві безпілотні машини для розмінування передали Україні
Заводські інструктори навчального центру постійно ускладнювали завдання, готуючи українських саперів до реальних умов експлуатації з найскладнішими операційними процесами як з управління, так і з усунення технічних неполадок, складних ремонтів.
Нашим курсантам доводилося як звичайним механікам-водіям чи трактористам міняти ланки гусениць, ставити нові лінивці, шукати пошкодження в гідравлічній системі, швидко знімати РВД з пошкодженими фітинговими з’єднаннями й ставити нові.
Також наші воїни отримали знання по обслуговуванню двигуна Caterpillar C-18 потужністю 766 к.с. Довелося попутно опанувати основи знань гідравлічної системи та робочої фронтальної навіски.
Читайте також У Франції вже готують для ЗСУ машини розмінування, пороми і гаубиці
Оскільки MV-10 використовує два робочі навісні інструменти фронтального типу, то по кожному з них були як теоретичні, так і практичні заняття. Наші воїни здали заліки з основ експлуатації-обертового ланцюгового інструменту, що призначений для руйнування (активації) протипіхотних і протитанкових мін, а також обертового культиватора, який виконує вторинну обробку, а також завжди підтримує постійну глибину розпушування.
Тут варто уточнити, що ланцюг і культиватор фронтальної навісної установки можуть працювати як одночасно, так і незалежно один від одного. Додаткове навісне обладнання включає роликовий і лезовий/захоплюючий блок.
Ми уже писали, що DOK-ING MV-10 має паспортну операційну продуктивність до 5000 кв. м на годину, але це не стала величина, все залежить як від щільності й типів закладених зарядів, так і від стану поверхні.
Читайте також Україна отримає броньовані "павуки" для розмінування
Спеціалісти саперного підрозділу понтонно-мостової бригади здобули цінні знання та навички під час навчання у Хорватії, отримали кваліфікацію з врученням відповідних сертифікатів.
Машина розмінування вже прийшла у розташування частини 8 лютого. Тепер підготовленні екіпажі будуть у позмінному режимі працювати на розмінування територій, засміченій вибухонебезпечними предметами.
Фото/відео: Держспецтрансслужба