У власності Зеленського усього один позашляховик Land Rover, а у першої леді – Mercedes-Benz S500 4MATIC. Але на відеороликах він частіше за все за кермом Tesla Model X.

Нещодавно шостий президент України Володимир Зеленський поширив на своїй сторінці відеоролик, у якому він їде за кермом електрокара Tesla Model X вулицями Києва. Це підкріплює його попередні заяви про особисту відмову від президентського кортежу, особистого автопарку та прагнення привести до того ж можновладців.

Читайте також: Зеленський відмовився від кортежів: офіційно

Попередники Володимира Зеленського не гребували користуватись службовим положенням і перекриті для проїзду Гаранта вулиці столиці вже стали звичними для киян. Не стала дивом для українців і приватна автомобільна колекція, зібрана Януковичем. Однак при цьому нікого з них не бачили за кермом автомобіля особисто. Як і на велосипеді.

Новий президент, хоча й користується час від часу президентським кортежем, робить це не часто, а вулиці при цьому не перекриваються. Втім, нещодавно дороги міста усе ж перекривали для кортежу, однак Адміністрація Президента запевняє, що це було зроблено згідно вимог щодо візиту посла іншої держави. Невдовзі після цього, у Запорізькій області відбулась аварія, у якій кортеж зіткнувся з автобусами, що перевозили дітей. Дорожньо-транспортна подія, на щастя, обійшлась без жертв. Пізніше Володимир Зеленський оприлюднив ролик за кермом Tesla Model X. Електричний кросовер може належати близькому приятелю президента.


Як відомо з податкової декларації Володимира Зеленського, він володіє досить скромним автопарком.

Читайте також: В Україні перевірили дорогу на якість і знищили трасу

Проекту “Схеми” вдалось закарбувати на плівку приватний Range Rover Зеленського ще за часів його кандидатства у президенти. Кросовер останнього покоління тоді пересувався у супроводі чорного Volkswagen T6, котрий, імовірно, належить охоронній фірмі.

А “Рейндж Ровер”, як записано у податковій декларації Зеленського, він придбав за власні кошти у травні 2016 року, заплативши майже 4,7 мільйони гривень. Також з податкових декларацій відомо, що дружина Володимира Зеленського володіє Mercedes-Benz S500 4Matic 2014 року, оціненим у 1,83 мільйони гривень.

У документі, розміщеному на порталі Національного агентства із запобігання корупції також можна знайти інформацію про доходи діючого президента та його родини. Торік за основним місцем роботи (Студія “Квартал 95”) Володимир Зеленський заробив 4,2 мільйонів гривень. Також він задекларував ще 5 мільйонів 548 тисяч гривень доходу з інших джерел. Його дружина торік заробила 4,9 мільйонів гривень. Родина також має кредити у двох українських банках на 600 тисяч гривень і боргові зобов’язання перед фірмою Зеленського Film Heritage ще на 60 мільйонів гривень.

Також цікаво: Що зробила для автомобілістів Верховна Рада восьмого скликання.