Рідкісні самоскиди Mercedes-Benz приїхали в деокуповані громади Харківщини

В найбільш постраждалі від війні райони Харківської області цільовим призначенням прийшло 13 спеціалізованих автомобілів легкої комерційної групи та важкого вантажного сегмента.
Виняткову для регіону спецтехніку отримали три громади Харківщини   - Auto24

ФОТО: Харківська ОВА|

На передньому плані самоскид Mercedes-Benz Zetros 4042

logo11 березня 2024, 10:20
logo0
logo0 хв

Гуманітарний транспортний транш підготували та відправили в деокуповані райони Харківщини Федеральне агентство з технічної допомоги Німеччини та МЗС цієї країни. Отримувачами техніки стали комунальні підприємства Куп’янського, Ізюмського та Чугуївського районів.

Рішення про виділення коштів і закупку техніки було прийнято наприкінці лютого. Через неповні два тижні техніка вже прибула до України. Її прийняли та передали громадам.

Читайте також Німеччина вже вдруге за місяць передає бойову техніку та озброєння для ЗСУ

В переліку подарованого транспорту є дві тентові вантажівки для перевезення гуманітарної допомоги та два автомобілі для доставляння питної води, що мають пристрої для обігріву цистерни на випадок морозу. Також є три самоскиди вантажністю від 30 до 50 тонн та один самоскид 20-тонної вантажності. Окрім цього, прибуло п’ять вантажно-пасажирських автівок.

Загальна вартість цього траншу сягнула майже 2 млн євро. Десь на підході ще один майновий транш на суму 500 тисяч євро. В дорозі обігрівачі, тепловентилятори, генератори та інші необхідні товари широкого вжитку, вкрай необхідні прифронтовим районам.

"Агентство з технічної допомоги Німеччини відзначило, що Харківський регіон – один з найбільш постраждалих від бойових дій, тому дуже важлива наша спільна робота. В подарованому транспортному парку спецтехніки є три автомобілі, що обладнані інструментами для будівельних бригад", – розповів директор департаменту цивільного захисту області Іван Сокол.

Читайте також Німеччина подвоїла військову допомогу Україні: яку техніку передадуть

Відкрили лінійку подарованої техніки автомобілі комерційної групи LCV. Бортові машини Iveco Daily з дворядною кабіною мають 4-циліндровий 2,3-літровий дизельний двигун потужністю 136 к.с. Салон розрахований на сім осіб (1+2+4), тобто це чудовий варіант для виїзної бригади ремонтників будь-якої комунальної служби.

Сегмент важких машин розпочав самоскид Mercedes-Benz Zetros 2036. В Україні така модель доволі рідкісна. Торік Zetros у різних версіях колісної бази й модифікацій кількома партіями прибував до України, але не в цивільний сектор, а в воєнний. В основному для Сил оборони приходили тягачі великовагових напівпричепів та бортові машини з повним приводом. Нині в господарчий сектор країни прийшли самоскиди, транспортні машини та водовозка.

Маючи потужний 12,8-літровий двигун (OM460) потужністю 360 к.с. та 1800 Нм крутного моменту, Zetros 2036 у тій лінійці був найменший. Головна привабливість 20-тонної платформи в тому, що кузов в операційному режимі може висипати сипучі чи кускові вантажі у будь-який бік – тристороннє розвантаження додає популярності цій машині.

Читайте також Німеччина передає Україні мінний кілер-культиватор, БМП, тягачі та ще дещо

Ще більш рідкісна в наших краях модель самоскида Mercedes-Benz Zetros 4042. Цей представник важкої групи машин, як свідчить захисний козирок над дахом, належить до групи кар’єрної техніки для перевезення кускової породи – бутового каміння, щебеню різних фракцій, вугілля і, звісно, сипучих вантажів.

Під капотом велетня з 40-тонною вантажністю стоїть шестициліндровий рядний дизельний двигун (OM 460) з робочим об'ємом 12,8 л. Він видає під 476 к.с. з максимальним крутним моментом 2300 Нм.

У стандартній комплектації роботі допомагає 16-ступенева коробка та двоступенева роздавальна коробка Zetros. Блокування диференціала, що включається, може створювати тягу, навіть якщо окремі колеса втрачають зчеплення.

Вся техніка вже відправлена в громади, проходить обслуговування після перегону з Німеччини та готується до реєстрації у місцевих Сервісних центрах МВС.

Фото: Харківська ОВА