Як визначити, який саме електромобіль вам потрібен: поради з вибору

Не секрет, що електромобілі відрізняються ємністю батареї, типом приводу, швидкістю зарядки та потужністю електромоторів. Визначити, з якими саме параметрами обрати електромобіль, вам допоможе проста формула.
Який електромобіль потрібен саме вам: проста формула - Auto24

Hyundai Ioniq 5

logo11 лютого, 19:40
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Замислюючись над покупкою електромобіля, вам спершу потрібно звернути увагу на наступні фактори й зважити всі “за” та “проти”.

Також цікаво: Audi вимушена призупинити виробництво електромобілів

Розраховуємо відстань, яку ви долаєте за день

Якщо ви – власник автомобіля з ДВЗ й плануєте перейти на електричну тягу – розрахуйте ваш приблизний пробіг за день. Це потрібно зробити, аби визначити – електромобіль з яким саме запасом ходу варто обрати.

BMW i3

Маючи це значення, необхідно врахувати один нюанс. Автовиробники рекомендують заряджати батарею до 80% для щоденного використання – заради її довговічності. Повний обсяг батареї варто використовувати лише тоді, коли він вам точно знадобиться.

Читайте також: Рейтинг найкращих електромобілів 2024 року

Подібним чином, якщо відсоток заряду батареї зазвичай не падає нижче 20%, це також є хорошою гігієною довговічності батареї. Якщо відкинути цю стелю та підлогу, то типовий щоденний робочий діапазон становить 60% ємності батареї.

Маючи показники запасу ходу й враховуючи те, що ви зазвичай будете змушені використовувати приблизно 60% діапазону батареї, потрібно порівняти ці дані з характеристиками електромобіля.

Volkswagen ID.4

Візьмемо, наприклад, найпопулярніший електромобіль в нашій країні – Volkswagen ID.4. Як заявляє виробник, запас ходу базової версії цього електромобіля становить 520 км (за циклом WLTP), а це означає, що 60% цього показника становить 312 км.

Також цікаво: Наскільки довго може працювати батарея в електромобілі

Чи є у вас гараж?

Мешканцям квартир заряджати електромобіль набагато складніше, адже вони не мають спеціального місця чи доступу до розетки на 220-240 В. Звичайно, що міська інфраструктура “швидких” зарядок постійно розвивається, проте рано чи пізно у вас з’явиться бажання поставити автомобіль на зарядку на ніч.

Opel Mokka

До того ж ще одним плюсом зарядки вдома є її ціна. Громадські зарядні станції хоч і швидші, але значно дорожчі. Саме тому мати зарядний пристрій для домашньої зарядки та гараж не тільки зручно, а й вигідно.

Читайте також: Tesla випустила новий домашній зарядний пристрій, який працює і з іншими авто

“Більше” - не завжди “краще”

Замислюючись над покупкою електромобіля з запасом ходу в понад 500 км за один заряд, ви повинні чітко усвідомити, що заплатите набагато більше.

Huyndai Kona EV

Всього п’ять-шість років тому вартість акумулятора становила майже половину вартості електромобіля. Зараз вони наближаються до приблизно третини вартості й за прогнозами, продовжать падати в ціні наступні роки.

Але якщо вам не потрібні такі показники запасу ходу щодня, навіщо за це платити? Окрім надмірних витрат на придбання непотрібної ємності, більший акумулятор потребуватиме довшого часу заряджання.

Також цікаво: Складено рейтинг електромобілів 2024 року, які проїжджають якнайдалі

Подорожі за містом

У випадку з електромобілем це питання стає досить важливим, адже якщо ви подорожуєте на далекі відстані достатньо часто – великий запас ходу тут стане в пригоді.

Tesla Model Y

Звичайно, що на будь-якому електромобілі можна поїхати в подорож між містами, але варто бути готовим до того, що мережа міжміських швидких зарядних станцій ще не настільки чудово розвинута, як мережі АЗК. Саме тому, треба детально планувати свій маршрут.

Читайте також: Зі Львова до Києва на електромобілі за 6 годин: огляд зарядної інфраструктури

Найкраще з обох світів

Замислюючись над вибором електромобіля, не варто також забувати, що зовсім поруч є гібриди. Вони допоможуть економити пальне та використовувати всі переваги електрифікації. З іншого боку, є також і протилежний варіант.

Ford Kuga PHEV 2024

Якщо ви вже є власником авто з ДВЗ, плануючи покупку електромобіля, не варто позбуватись класичної машини. Все тому, що можна використовувати електромобіль в місті, так само при цьому економлячи на пальному, авто з ДВЗ використовувати для поїздок на далекі відстані. Хоча об’єктивні мінуси в такому разі також є – обслуговування двох автомобілів значно дорожче.